8 marca to dzień, w którym powinno rozmawiać się tylko o kobietach – ich sukcesach, problemach ale i potrzebach. Kim są współczesne Polki? W dużej części są to kobiety, które skutecznie łączą aktywne życie zawodowe z wrażliwością i troską o rodzinę. Ponadto – Panie wiedzą, jak przy wszystkich codziennych pracach znaleźć czas dla siebie.
Obraz kobiety
Skąd czerpią na to wszystko energię? Z „Narodowego Testu Siły”, przeprowadzonego przez ING Życie w ur. wynika, że z siły charakteru, rozumianej jako pozytywne myślenie oraz z siły odpowiedzialności. W przeprowadzonym badaniu takie wyniki osiągnęło łącznie 65% ankietowanych kobiet.
Ponadto – wg raportu ubezpieczyciela „Sztuka odpowiedzialności” – Panie cechują się większą ostrożnością w kwestiach finansowych niż mężczyźni. Starają się unikać ryzykownych transakcji, tak aby na nich nie stracić. Świadczy to o wysokiej świadomości obecnej sytuacji gospodarczej oraz zmian na rynku pracy.
Nie boją się rozmawiać na trudne tematy
Z kolei z przeprowadzonych przez ING Życie analiz przy okazji jednej z odsłon kampanii „Zrób Rakowi Wspak” wynika, że: kobiety nie boją się rozmawiać o swoich chorobach, w tym o raku. Prezentują przy tym racjonalne podejście i aktywnie podejmują działania profilaktyczne – zaznacza Marta Maszewska-Danielewicz, Dyrektor ds. Komunikacji z Klientem w ING Życie.
Jest to korzystne zjawisko biorąc pod uwagę statystyki Krajowego Rejestru Nowotworów. Wynika z nich, że w Polsce rak jest pierwszą przyczyną zgonów wśród kobiet w średnim wieku. Według Głównego Urzędu Statystycznego najczęstszym nowotworem u Pań jest rak piersi (23 proc.), jelita grubego (10 proc.), płuc (9 proc.), a także trzonu macicy (7 proc.). Z powodu tych nowotworów w Polsce co roku umiera ponad 35 tys. kobiet. Profilaktyka jest więc tutaj szczególnie ważna, bo pozwala zrobić rakowi wspak! – podkreśla Marta Maszewska-Danielewicz.
Dbają o zdrowe i piękne ciało
Panie doskonale wiedzą, że aktywność fizyczna i odpowiednia dieta to nie tylko metoda, aby zachować smukłą sylwetkę, ale także wzmacniać profilaktycznie swoją odporność. Zgodnie z obecną wiedzą, pozytywne efekty zdrowotne uzyskuje się już nawet przy umiarkowanej aktywności, np. ćwicząc tylko 3 razy w tygodniu po 30 minut. Podobnie jest ze zdrową dietą i regularnymi posiłkami, które poza pozytywnym wpływem na organizm, zmniejszają jednocześnie ryzyko zapadalności na różne przewlekłe choroby, w tym nowotwory. Należy tutaj wspomnieć o zbawiennym działaniu owoców i warzyw – np. pomidorów, brokułów, marchwi oraz szpinaku.
W przypadku nowotworów, profilaktyka jest niezmiernie ważna, gdyż daje ona szansę wczesnego wykrycia choroby oraz szybkiego powrotu do zdrowia i normalnego życia. Oprócz aktywności fizycznej i zdrowej diety, należy pamiętać także o regularnych badaniach oraz pozytywnym nastawieniu do życia! – mówi Elżbieta Kozik, Prezes Stowarzyszenia Polskie Amazonki Ruch Społeczny.
Myślą o przyszłości
Z badania ING Życie przeprowadzonego na temat finansów Polaków wynika także, że kobiety dużo bardziej niż mężczyźni interesują się szeroko rozumianą przyszłością finansową, ubezpieczeniami, oszczędzaniem na emeryturę oraz planami długoterminowymi. Wiąże się to z faktem, że Panie znacznie częściej zastanawiają się jak za kilkanaście lat będzie wyglądało życie ich oraz najbliższych im osób.
Aby odpowiedzieć na tę potrzebę ING Życie, jakiś czas temu, wprowadziło do swojej oferty umowę na wypadek nowotworu – ONA i ON – z indywidualnie dedykowaną dla kobiet i mężczyzn ochroną, która zapewnia pieniądze na każdym etapie leczenia oraz dodatkowe wsparcie, takie jak np. pomoc domowa czy dowóz do szpitala. Ubezpieczenie powstało na podstawie konsultacji z lekarzami onkologami oraz osobami chorymi. Zapytano ich, jak wygląda leczenie choroby nowotworowej i co jest potrzebne na każdym etapie walki z chorobą, dlatego ubezpieczenie uwzględnia między innymi specyfikę płci. Zależało nam, aby nasze ubezpieczenie stanowiło kompleksowe rozwiązanie, które oprócz pomocy finansowej da naszym Klientom wsparcie w trudnej życiowej sytuacji. Stworzyliśmy je w dwóch wersjach: ONA i ON; w każdej z nich dostępne są trzy warianty różniące się zakresem chorób nowotworowych objętych ochroną ubezpieczeniową – podkreśla Marta Maszewska-Danielewicz.
dostarczył infoWire.pl
Link do strony artykułu: https://uww.wirtualnemedia.pl/centrum-prasowe/artykul/byc-kobieta